Kiedy masz problem z zadaniem domowym…

21 Lut , 2018 fizyka,matematyka

Kiedy masz problem z zadaniem domowym…

Jeśli masz problem np. ze znalezieniem pierwiastków wielomianu, możesz skorzystać z rozwiązań dostępnych w Internecie. Jednym z takich pomocników ucznia jest strona Wolfram Alpha. Strona ta to nie tylko pomoc w zadaniach z matematyki, ale też z fizyki, chemii, muzyki itp. Zapytania wprowadzamy w języku angielskim (w tym języku otrzymujemy też odpowiedź). Wersja płatna oferuje więcej rozwiązań. Jest również dostępna aplikacja na smartfony.

Obliczmy sobie pęd dla masy 12 kg i prędkości 30 m/s: wpisujemy momentum m=12kg, v=30m/s, a oto rezultat:

screen ze strony wolframalpha.com

Istnieją również inne ciekawe i przydatne narzędzia online:

  • GeoGebra – geometria, analiza, statystyka, bryły 3D
  • Desmos.com – narzędzie do rysowania wykresów m.in. funkcji
  • Photomath – kalkulator korzystający z aparatu w smartfonie, pokazuje rozwiązania krok po kroku

, ,


Comments are closed.